Regulamin

 Pliki do pobrania:

- Formularz wymiany/zwrotu towaru

- Formularz do reklamacji towaru

 

Regulamin sklepu internetowego butybojowe.pl

 

 1. DANE SPRZEDAWCY
 2. OFERTA BUTYBOJOWE.PL
 3. ZAMÓWIENIA
 4. KOSZTY PRZESYŁKI
 5. PŁATNOŚCI ZA ZAMÓWIENIE
 6. ODBIÓR PRZESYŁKI
 7. ZAŁOZENIE KONTA W SKLEPIE BUTYBOJOWE.PL
 8. ZWROTY
 9. WYMIANY
 10. REKLAMACJE
 11. POSTANOWIENIA OGÓLNE 
 12. RODO

 

1. Dane sprzedawcy

Sklep internetowy pod adresem www.butybojowe.pl prowadzony jest przez FHU "HERO" TOMASZ GIZA  na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej.

Dane firmy:

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA "HERO" TOMASZ GIZA
e-mail: biuro@butybojowe.pl
             fhuhero@gmail.com
NIP: 6452153136
REGON: 240875327
 
 
 
 

2. Oferta butybojowe.pl

2.1 Przeważającą część oferty sklepu internetowego butybojowe.pl są buty specjalne przeznaczone dla służb mundurowych (wojsko, policja, straż, straż miejska, ochrona, leśnictwo, itp. oraz hobbystów). Pozostała część oferty to produkty dodatkowe, którymi wcześniej wymieniona grupa konsumencka może być zainteresowana.

2.2 Każdy produkt jest starannie i szczegółowo opisany oraz przedstawiony w formie zdjęć.

2.3 Oferta zawarta na stronach internetowych www.butybojowe.pl przez sklep internetowy nie stanowi oferty w rozumieniu art.66 kodeksu cywilnego.

2.4 Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

 

3. Zamówienia

3.1 Zamówienia przyjmowane są:

 1. bezpośrednio przez stronę www.butybojowe.pl (24 godz/dobę)

 2. poprzez pocztę elektroniczną: biuro@butybojowe.pl (24 godz./dobę)

 3. telefonicznie pod numerami telefonu: 531 488 393

 4. pocztą tradycyjną: FHU "HERO" Tomasz Giza, ul. Grodzka 40A, 42-600 Tarnowskie Góry

3.2 Przy składaniu zamówienia Klient powinien podać następujące informacje:

a) model, typ i rozmiar produktu

b) dane kontaktowe

- adres dostawy

- numer telefonu lub adres e-mail

c) informacje na temat sposobu płatności (przedpłata na konto lub za pobraniem przy dostawie)

d) informacje na temat dostawy (odbiór własny lub kurier)

3.3 Po otrzymaniu prawidłowego zamówienia, Klient w ciągu najpóźniej 24 godzin otrzyma potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz uzyska informacje na temat terminu jego realizacji.

3.4 Wszystkie zamówienia realizujemy do 7 dni roboczych od dnia otrzymania poprawnego zamówienia (w przypadku wyboru płatności za pobraniem) lub do 5 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaty na naszym koncie.

3.5 W przypadku problemów z realizacją zamówienia (brak towaru, itp.) Klient otrzyma taką informację najszybciej jak to tylko możliwe, wtedy przez Sprzedawcę zostaną zaproponowane rozwiązania alternatywne. W przypadku opłacenia takiego zamówienia przez Klienta, pieniądze zostaną zwrócone na konto Klienta w przeciągu 3 dni roboczych od dnia złożenia żądania zwrotu pieniędzy przesłanego e-mailem na adres biuro@butybojowe.pl

3.6 Klient nie może anulować zamówienia po dniu, w którym zostało ono już wysłane.

 

 

4. Koszty przesyłki

4.1 Do wartości zamówienia doliczane są koszty przesyłki, chyba że Klient decyduje się na odbiór osobisty (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie) lub koszty dostawy zostały anulowane po przeprowadzeniu negocjacji pomiędzy Klientem a Sprzedawcą przy większych zamówieniach.

4.2 Koszty przesyłki podane są na stronie www.butybojowe.pl w zakładce – płatności http://www.butybojowe.pl/tekst/platnosci

4.3 Sposób dostawy Klient wybiera przy składaniu zamówienia.

4.4 Firma nie ponosi odpowiedzialności finansowej za niedostarczenie przesyłki z powodu błędnie podanego adresu. W takim przypadku kupujący jest proszony o ponowne uiszczenie opłaty za przesyłkę. W przeciwnym wypadku zamówienie jest anulowane.

4.5 Przesyłki poza granicę Polski realizowane są tylko i wyłącznie przy przedpłacie na konto, cena przesyłki uzgadniana jest indywidualnie z każdym Klientem

 

 

5. Płatność za zamówienie

5.1 Zamówienie można opłacić w następujący sposób:

a) przedpłata na konto

- nr konta: 61 1940 1076 3121 0140 0000 0000 (Credit Agricole Bank)

b) za pobraniem przy odbiorze paczki (koszt wysyłki wzrasta)

c) gotówką przy odbiorze osobistym

 

 

 

6. Odbiór przesyłki

6.1 Podczas odbioru przesyłki Klient jest zobowiązany do sprawdzenia zawartości paczki oraz stanu opakowania w obecności Kuriera. W razie wystąpienia uszkodzenia kartonu (opakowania) należy dokładnie sprawdzić czy towar zapakowany w środku nie jest uszkodzony. Jeżeli stwierdzimy uszkodzenia towaru to natychmiast z Kurierem spisujemy protokół reklamacyjny na druku będącym w posiadaniu Kuriera, a następnie należy skontaktować się z naszym sklepem.

 

 

 

7. Założenie konta w sklepie butybojowe.pl

7.1 Każdy, kto założy konto użytkownika na stronie www.butybojowe.pl akceptuje regulamin sklepu oraz zgadza się na otrzymywanie informacji handlowych i tzw. newsletterów na podany przy rejestracji adres. Każdy kto chce zrezygnować z otrzymywania w/w informacji proszony jest o przesłanie wiadomości informacyjnej na adres biuro@butybojowe.pl podając swoje dane. 

 

 

 

8. Zwroty

8.1 Każdy zamówiony towar można zwrócić bez podania przyczyny do 10 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki.

8.2 Warunkiem zwrotu towaru jest odesłanie nam produktu zakupionego w naszym sklepie w stanie nienaruszonym, nieuszkodzonym, nieużywanym, z metkami i naszywkami, oraz w oryginalnym opakowaniu.

8.3 Do zwracanej paczki należy dołączyć dowód zakupu oraz oświadczenie, z którego powinno wynikać, że nabywca rezygnuje z zakupu. Ponadto oświadczenie ma zawierać: imię, nazwisko Klienta, adres, telefon kontaktowy, numer konta bankowego na które mamy przelać zwracane pieniądze.

8.4 Koszt transportu nie podlega zwrotowi.

8.5 Klient ponosi koszty związane z odesłaniem paczki.

8.6 Jeżeli zakupiony towar związany był z promocją "transport gratis" to w przypadku zwrotu Klient zostaje obciążony dodatkowymi kosztami transportu - 15 PLN, które są odliczane od wartości produktu w przypadku zwrotu pieniędzy.

8.7 Sklep internetowy butybojowe.pl dokona zwrotu wartości produktu do 10 dni od dnia otrzymania przesyłki, na wskazane w oświadczeniu konto bankowe.

 

 

 

9. Wymiany

9.1 Każdy zamówiony towar możnawymienić bez podania przyczyny do 10 dni, licząc od dnia odbioru przesyłki.

9.2 Warunkiem wymiany towaru jest odesłanie nam produktu zakupionego w naszym sklepie w stanie nienaruszonym, nieuszkodzonym, nieużywanym, z metkami i naszywkami, oraz w oryginalnym opakowaniu.

9.3 Koszt odesłania paczki ponosi kupujący (Klient).

9.4 Wymiana zostanie zrealizowana po pokryciu kosztu związanego z wysyłką towaru do Klienta - 15 PLN.

9.5 Najlepiej przed wysłaniem do nas paczki skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i poinformować o chęci wymiany.

 

 

 

 

10. Reklamacje

10.1 Produkty zakupione w sklepie internetowym butybojowe.pl podlegają 12 lub 24 miesięcznej gwarancji (w zależności od producenta), zgodnie z odpowiedzialnością z tytułu niezgodności towaru z umową, zgodnie z Ustawą z dnia 27.07.2002 Dz.U.141.1176

10.2 Koniecznie wraz z reklamowanym produktem należy dostarczyć dowód zakupu, paragon lub fakturę/rachunek.

10.3 Gwarancji nie podlegają wszelkiego rodzaju uszkodzenia (przypadkowe lub celowe) mechaniczne, np. rozdarcia, przecięcia, itp., a także uszkodzenia wynikające zniewłaściwego lub niedbałego użytkowania oraz złą konserwacją produktów.

10.4 Odsyłany towar musi być czysty (wyczyszczony i umyty).

10.5 Do przesyłki należy dołączyć również: dane kontaktowe do osoby reklamującej, imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, podpisane oświadczenie z którego wynika że Klient reklamuje towar wraz z krótkim opisem reklamowanych wad.

10.6 Koszty przesyłki reklamowanego produktu ponosi Klient.

10.7 Reklamacje są wysyłane ze sklepu do PRODUCENTA  i rozpatrywane przez RZECZOZNAWCÓW najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki z reklamowanym produktem.

10.8 W przypadku uzasadnionej reklamacji towar zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy . W przypadku, gdy będzie to niemożliwe ( z powodu wyczerpania zapasów magazynowych), sklep zaproponuje inne dostępne towary do wyboru, lub też zwróci równowartość produktu. Kwota usługi przesyłki towaru nie podlega zwrotowi.

10.9 Sklep nie przyjmuje przesyłek na nasz koszt.

 

 

 

11. Postanowienia ogólne

11.1 Złożenie zamówienia w naszym sklepie równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu. Firma prowadząca sklep zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian do regulaminu. Regulamin obowiązuje od momentu umieszczenia go na stronie sklepu internetowego butybojowe.pl

11.2 W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dni 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271).

11.3 Obowiązuje bezwzględny zakaz kopiowania zdjęć oraz opisów produktów z naszej strony i wstawianie ich na własnych aukcjach, sklepach, itd. celem zdobycia korzyści materialnych. Wszystkie zdjęcia oraz opisy wykorzystane w naszym sklepie są naszego autorstwa.

  Zasady zgodne z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny"

12. RODO - ważne informacje

Od 25 maja 2018 r. będzie stosowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) – w zależności od tego, czy zostały one pozyskane bezpośrednio od osoby, której dane dotyczą, czy też z innych źródeł.

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma FHU "HERO" Tomasz Giza
Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres administratora biuro@butybojowe.pl z dopiskiem "Dane osobowe".

Państwa dane osobowe są przetwarzane w następujących celach:

1 - zawarcie i realizacja umowy (świadczenia usług);
2 - prowadzenie analiz i statystyk oraz na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej;
3 - sprzedaż produktów i usług oferowanych przez firę FHU "HERO" Tomasz Giza
4 - prowadzenie działań marketingowych podejmowanych firmę FHU "HERO" Tomasz Giza
5 - dochodzenie roszczeń;
6 - archiwizacja;
7 - udzielanie odpowiedzi na pisma i wnioski;
8 - prowadzenie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa;
9 - wypełnianie obowiązku prawnego ciążącego na firmie FHU "HERO" Tomasz Giza

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest:

1 - udzielona zgoda (zgoda udzielana przy dokonaniu zamówienia lub w inny sposób)
2 - konieczność wykonania umowy lub podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy;
3 - konieczność wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze;
4 - konieczność wynikająca z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora takich jak udzielanie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

Ponadto informujemy, że mają Państwo prawo do:

1 - żądania dostępu do dotyczących Państwa danych osobowych w celu sprostowania danych,
2 - żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, w tym poprzez przedstawienie dodatkowego oświadczenia,
3 - usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania,
4 - wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania Państwa danych osobowych,
5 - przeniesienia Państwa danych osobowych.

Jeśli chcą Państwo wycofać udzielone zgody, prosimy o wysłanie maila na adres biuro@butybojowe.pl, w temacie maila należy wpisać dokładnie "Wycofanie zgód".

Wszelką korespondencję w sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych osobowych prosimy kierować na adres administratora biuro@butybojowe.pl z dopiskiem "Dane osobowe".


 

 

Nasz sklep militarny online podzielony jest na szereg sekcji asortymentowych. Do naszych flagowych produktów należą buty taktyczne i buty wojskowe. W tych sekcjach znajdą Państwo największy wybór butów taktycznych w Polsce. Posiadamy na stałe w ofercie buty Magnum, buty Bates, buty Lowa z kolekcji Task Force, buty militarne Meindl, buty wojskowe Grom produkowane przez polską markę Protektor oraz wiele innych, ciekawych propozycji. Kolejną naszą sekcją są buty myśliwiskie, które oczywiście mogą być wykorzystywane również przez pracowników leśnych, leśniczych, miłośników wędrówek poza miastem, itp.

W kolejnej, szerokiej sekcji naszego sklepu znajduje się odzież taktyczna, w którą wliczają się kurtki taktyczne, spodnie taktyczne, bluzy i polary wojskowe, softshele, koszulki, nakrycia głowy, itp. Osobno, w kolejnych sekcjach pogrupowane są plecaki wojskowe, okulary balistyczne, rękawice taktyczne i latarki taktyczne.
 

Buty Meindl to ponad 300 lat tradycji mistrzowskiego rzemiosła szewskiego. To mistrzostwo w tworzeniu butów. Marka skupia się na najważniejszych wartościach, takich jak: długowieczność, wysoka jakość, bezpieczeństwo i wiarygodność. Dzięki postępowi nauki i zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii oraz wyselekcjonowanych, najwyższej jakości materiałów buty Meindl to produkty High-Tech o wysokiej jakości. Buty są niezwykle trwałe i przystosowane do działań w najtrudnieszych warunkach. Kolekcja militarna została opracowana w ścisłej współpracy z jednostkami specjalnymi w oparciu o cenne uwagi i sprawdzona pod każdym względem w różnego rodzaju akcjach, misjach i specjalistycznych testach.

 

Amerykańska marka Original SWAT należy do rodziny Original Footwear skupiającej pod sobą jeszcze marki Altama oraz Smith&Wesson. Buty Original SWAT produkowane są przy współpracy z jednostkami specjalnymi amerykańskeij policji i oddziałami antyterrorystycznymi. W zależności od modeli butów Original SWAT stara dopasować się ich charakterystykę tak, aby wyciągnąć z Użytkownika maksimum wydajności zachowując przy tym odpowiednią ochronę i wytrzymałość, którą mają zabewnić dobre buty taktyczne. Aktualna kolekcja butów przeznaczona i skierowana jest dla wszystkich służb mundurowych. Dzięki swoim produktom, wysokiej jakości ich wykonania oraz zaletom zastosowanych technologii, marka Original SWAT zdobywa coraz większą popularność już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na rynku europejskim, dla którego została przygotowana specjalna kolekcja z odpowiednimi certyfikatami i normami.

 

Marka MAGNUM wywodzi się z brytyjskiej firmy Hi-Tec, załozonej w 1974 roku przez Franka Van Wezel. Początkowo podstawowym produktem firmy było obuwie do gry w squasha oraz obuwie do sportów halowych. Z czasem do kolekcji dodane było obuwie turystyczne. Przełomem był rok 1982, kiedy to ze względu na zainteresowanie centrum treningowego FBI stworzona została marka Hi-Tec Magnum. Rok później na rynku pojawiły się pierwsze buty taktyczne Hi-Tec Magnum, które szybko uzyskały wysoką renomę i rozpowszechniły się na cały kraj. W 1985 roku kolekcja została poszerzona na buty taktyczne róznego rodzaju, skórzane, wodoodporne, z dodatkową ochroną palców, itd. W 1990 roku zaprezentowana została oficjalnie pierwsza kolekcja butów Magnum. W 1998 roku stworzono specjalny Komitet Doradczy Magnuma, który odpowiedzialny był za zbieranie opini i testowanie obuwia. Składał się on z członków róznych słuzb mundurowych. Testowano Magnum jako buty wojskowe, buty dla policji, oraz dla innych służb. Pozwalało to być ciągle na bierząco z potrzebami i wymaganiami Klientów.

 Początki marki BATES sięgają roku 1885, kiedy to mała firma produkująca buty wojskowe przekształciła się w perfekcyjną korporację. Buty bates osiągnęły ogromną popularność, co skutkowało w natychmiastowej reakcji władz firmy. Zaprojektowano i wprowadzono na rynek buty taktyczne dla kazdego typu słuzb mundurowych. Dzisiaj BATES zaopatruje elitarne jednostki wojskowe i jednostki zaprowadzania porządku w ponad 50 krajach świata, na 4 kontynentach. Z biegiem czasu firma stała się jedną z najbardziej szanowanych i cenionych marek wśród producentów obuwia mundurowego na świecie.

 Firma powstała po I Wojnie Światowej w niemieckiej miejscowości Jetzendorf. Firma słynie z najlepszych i najbardziej uznanych na świecie butów turystycznych i specjalistycznych. Produkowane przez LOWA buty przeznaczone są na każdy rodzaj turystyki, od pieszych wycieczek po ekstremalne ekspedycje w Himalaje. W mieście Jetzendorf znajduje się centrum badań, projektowania oraz wytwarzania butów. Bawarscy rzemieślnicy wkładają w produkcję butów nie tylko swe ogromne doświadczenie i umiejętności, ale również serce. W swojej ofercie LOWA posiada również linię znakomitych butów wojskowych do działań w najtrudniejszych warunkach.

 

 

FHU "HERO" Tomasz Giza
biuro@butybojowe.pl

Tel. 531 488 393 

 

realizacja: www.silesiastudio.pl

 

x

Nasza witryna używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk i reklamy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.